خدمات پس از فروش

محوریت تفکر سپاهان دانه همواره بر این بوده است: "فروش به معنای اتمام کار نیست، بلکه شروع یک راه است." راهی که همراهی و همگامی با مرغدار و دامدار تا انتهای این مسیر، اقدامی بس مهم در به ثمر رسیدن تلاش های اوست ، در راستای این تفکر، واحد خدمات پس از فروش کارآمد، متخصص و همدل ، با هدف خدمات رسانی و ایجاد آرامش خیال برای مشتری ، همزمان با شرکت سپاهان دانه پارسیان متولد شده است. گروه تولیدی و بازرگانی سپاهان دانه پارسیان با بهره­ مندی از تیم اساتید دانشگاهی و متخصصین مجرب با هدف جلب رضایت دامپروران و مرغداران، در مسیر اجرای رویکرد مدیریت تجربه مصرف گام برداشته است. این گروه همواره به دنبال ارتقاء روزافزون کیفیت محصولات خود بر اساس آخرین یافته های علمی بوده است.

مشتریان سپاهان دانه پارسیان شاهدی بر همراهی دلسوزانه کارشناسان خدمات پس از فروش این شرکت، در تمامی ساعات شبانه روز هستند و بر این نکته اذعان دارند، معرفی و اتصال هر مشتری به یک کارشناس متخصص، جزء اولین گام هاییست که سپاهان دانه پارسیان برای هر مشتری بر می دارد. راه اندازی سامانه ندای مشاور به منظور ارائه جیره های متوازن و اقتصادی ، ارائه راهکارهای فنی و مدیریتی در پرورش و انجام خدمات آزمایشگاهی با شرایط ویژه نیز از دیگر اقدامات واحد خدمات پس از فروش می­باشد.در حال حاضر، مرغداران و دامدارن محترم می توانند، در هر ساعت از شبانه روز، و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سؤال، با سامانه ندای مشاور و یا به طور خاص با هریک از کارشناسان خدمات پس از فروش سپاهان دانه پارسیان در تماس باشند، تا خدمات و مشاوره لازم را، به صورت تلفنی و در صورت صلاحدید به صورت حضوری دریافت نمایند.  

این گروه همواره از پیشنهادات سازنده فعالان صنعت دامپروری در راستای ایفای نقش سازنده خود در اعتلای صنعت دامپروری کشور استقبال می­نماید.