Skip to main content

مکمل ویتامینی

1) ویتامین های مورد استفاده در محصولات از چه منابعی تأمین می شود؟ ویتامین ها و مواد معدنی ترکیبات فعال بیولوژیکی هستند که جهت حمایت از رشد و تکامل و بسیاری از اعمال متابولیک ضروری بدن به مقدار کم در جیره غذایی مورد نیاز هستند و از آنجا که بدن پرنده قادر به فراهم کردن آنها به میزان کافی نمی باشد هرگونه کمبود آنها در جیره موجب بیماری می شود. تأمین ویتامین های مورد استفاده در محصولات سپاهان دانه از معتبرترین برندهای جهانی مواد اولیه نظیر1DSM ،BASF ADISSEO، ROCHE و دسترسی مستقیم به تأمین‌کنندگان نقش مهمی در افزایش کیفیت محصولات و به دنبال آن بهبود عملکرد و پیشگیری از بیماری ها ایفا می کند.

2) كارخانه مكمل سازي، از چه کریر و با چه كيفيتی استفاده مي كند؟ در کارخانه مکمل سازی، سبوس گندم بعنوان کریر مورد استفاده قرار می گیرد، این ماده همانند سایر مواد اولیه به محض ورود بر اساس طرح کیفیت اختصاصی توسط واحد کنترل کیفی در آزمایشگاه آکرودیته 17025 شرکت سپاهان دانه آزمایش می شود. با توجه به تنوع تأمین کنندگان موجود برای این ماده، علاوه بر بررسی مشخصات فنی و آنالیز، غلظت فلزات سنگین محصول با استفاده از طیف سنج جذب اتمی (Atomic Absorption)که یکی از روش های اندازه گیری کمی و کیفی این عناصر با دقت و صحت بالا در سراسر دنیا است و همچنین مشخصات میکروبی آن (به ویژه کپک، اشرشیاکلی، سالمونلا) به دقت مورد بررسی قرار می گیرد. محصول تولیدی نیز به صورت مستمر بر اساس شاخص های طرح کیفیت نمونه گیری شده و پس از انجام آزمون های مورد نظر در صورت تأیید واحد کنترل کیفیت به مشتریان ارائه می گردد.

3) ميزان ادعا شده ويتامين در مكمل ها چگونه و بر اساس چه استانداردهایی با محصول نهایی تطابق داده می شود؟ مقادیر و درجه خلوص ویتامین های موجود در مکمل های شرکت سپاهان دانه با استفاده از دستگاه HPLC به روش کروماتوگرافی مایع با فشار بالا که در آن، جداسازی اجزای مخلوط با استفاده از سرعت متفاوت حرکت مولکول های مختلف در محیط یکسان و با انرژی اولیه مشابه صورت می گیرد، اندازه گیری می شود.

4) آیا در تولید مکمل دقت در ميكس، دقت در توزين، شرایط بهینه تولید و … رعايت می شود؟ تولید مکمل های شرکت سپاهان دانه بر پایه تکنولوژی تولید تمام اتوماتیک و توزین به روش میکرودوزینگ (انحصاری شرکت سپاهان دانه دارنده گواهی ثبت اختراع 79389 از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) صورت می گیرد.

5) آیا به استاندارد هاي قرنطينه و آزمايشات كيفي مورد نیاز پیش و پس از توليد توجه می شود؟ از آنجا که ویتامین ها بعنوان ترکیبات بیوشیمیایی فعال، از لحاظ بیولوژیکی در برابر شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط خود حساس هستند، در فرآیند تولید مکمل یا خوراک احتمال اکسیده شدن آنها وجود دارد. فاکتورهای زیادی بر پایداري ویتامین ها در حین فرآوري و انبار داري موثر است؛ رطوبت، مواجهه با اکسیژن هوا (اکسیداسیون)، مواجهه با نور، حرارت، واکنشهای اکسیداسیون- احیا، روشهای انبارداری و روش های مختلف فرآوری. از این رو ویتامین ها و مکمل های ویتامینه شرکت سپاهان دانه مطابق با استانداردهای روز دنیا انبارش می شوند که نقش مهمی در خصوصیات کیفی محصول نهایی ایفا می کند، این محل برای جلوگیری از واکنش میان مواد اولیه توسط دیواره هایی تفکیک شده و از لحاظ تهویه و تجهیزات تنظیم دما و رطوبت بصورت کاملاً اتوماتیک کنترل می شود. از آنجا که ویتامین ها توسط شرکت سپاهان دانه بصورت مستقیم و بدون واسطه از تولیدکنندگان معتبر این محصولات در دنیا تأمین می شوند محصولات تولیدی با حداکثر پایداری ویتامینه و با حداقل زمان انبارش به دست پرورش دهنده می رسد.

6) آیا شرایط و استانداردهای حمل و نقل و نگهداری از زمان بار گیری، در گمرک، در کارخانه … تا رسیدن به مزرعه دامداری رعایت می شود؟ برای حفظ حداکثر پایداری ویتامین ها شرایط حمل و نقل بایستی به گونه ای باشد که از مواجهه محصول با عوامل تخریب کننده که پیش از این به آنها اشاره شد جلوگیری شود. مکمل های ویتامینی شرکت سپاهان دانه در کیسه های کامپوزیت 3 لایه ریخته شده و درب پاکت بطور کامل و محکم دوخته می شود تا از نفوذ هرگونه آلودگی، رطوبت، نور و … جلوگیری شود. فرآیند حمل و نقل به گونه ای است که پس از بارگیری چادر غیر قابل نفوذ بر روی محصول کشیده شده و محصولات از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت و سایر عوامل نامطلوب در امان هستند، بارگیری و ارسال محصول به مراکز پرورشی در حداقل زمان ممکن (کمتر از 24 ساعت) صورت می گیرد. نکته ای که پس از رسیدن محصول به فارم حائز اهمیت است تداوم حفظ شرایط مناسب انبارش (برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به کاتالوگ راهنمای انبارش شرکت سپاهان دانه) می باشد. از آنجا که مکمل های ویتامینه شرکت سپاهان دانه تنها دارنده مجوز افزایش زمان نگهداری محصول تا 12 ماه می باشند جهت دستیابی به حداکثر بازدهی محصولات توجه به این نکات اهمیت زیادی دارد.

7) بررسي كيفي مكمل های تولیدی و دقت آناليز توسط چه مرجعی تأیید می شود؟ آزمایشگاه‌های تخصصی پژوهشی از زیرساخت‌های منحصر به فرد و کارآمد شرکت سپاهان دانه پارسیان است که مطابق با الزامات استاندارد 17025 طراحی و راه‌اندازی شده است که علاوه بر ایفای نقش پشتیبان واحد کنترل کیفی در شرکت سپاهان دانه، به شکل مستقل نیز فعالیت دارد. به پشتوانه این آزمایشگاه، امکان بررسی کیفیت مواد اولیه و محصولات تولیدی با دقت، صحت و حساسیت مورد نظر شرکت سپاهان دانه فراهم گردیده است.

 

دانلود کاتالوگ

اطلاعات تماس

از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید:

  • آدرس: اصفهان، خیابان جی، ابتدای خیابان تالار، ساختمان سپاهان‌دانه

  • سامانه ندای مشاور: 35080-031

  • آدرس پست الکترونیک: info@sepahandaneh.com


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت  سپاهان دانه پارسیان می باشد.