سفیر ارمنستان در بازدید از شرکت سپاهان دانه ی پارسیان اذعان کرد: محصولات این شرکت در بالاترین حد استانداردهای جهانی است

تولید کنندگان استان اصفهان می توانند با ارمنستان تولید مشترک داشته باشند و به راحتی کالای خود را در بین این کشورها بدون تعرفه به فروش برسانند. و با پیشینه روابط بسیار خوب اصفهانی ها و ارامنه می توان به افزایش تعاملات تجار اصفهان با این کشور همسایه امیدوار بود.

ارمنستان به عنوان یکی از دروازه های بازار آسیای میانه و روابط تجاری با اروپا و آمریکا نقش مهمی در رونق تجارت و عرضه محصولات ایران دارد و یکی از شرکت هایی که این موضوع را به خوبی درک کرده شرکت سپاهان دانه ی پارسیان است که در زمینه ی خوراک دام و طیور حرف های زیادی برای گفتن در سطح بین المللی دارد.

آرتاشس تومانـــیان در  ادامه سفر خود به استان اصفهان خواستار بازدید از شرکت سپاهان دانه پارسیان شد تا با توانایی های این شرکت بیشتر آشنا شود.  بهره گیری  از تکنولوژی روز دنیا ، استفاده از ماشین آلات روز اروپایی در خط تولید و بهره گیری از مواد اولیه ی با کیفیت ، وضع قوانین سختگیرانه بهداشتی و اجرای بی چون چرای این قوانین توسط پرسنل این شرکت سبب شد تا سفیر ارمنستان در همان دقایق ابتدایی بازدید با اذعان به توانایی های شرکت سپاهان دانه، به مدیران آن پیشنهاد توسعه همکاری در زمینه ی فراهم کردن مواد اولیه و تولید محصولات در کشور ارمنستان را ارائه کند.

سفیر ارمنستان در گفت و گو با خبرنگار هفته نامه ی نگاه کویر گفت : ما به عینه مشاهده کردیم که سپاهان دانه  از نظر رعایت استانداردهای بین الملی در بالاترین حد ممکن است و اخذ گواهینامه های بین الملی خود موید این موضوع است و به واسطه ی آنها، شرکت سپاهان دانه می تواند در زمینه ی صادرات بسیار موفق باشد .

وی با اشاره به آزمایشگاه بسیار قوی ، مجهز و به روز  شرکت سپاهان دانه پارسیان  ادامه داد : آزمایشگاه میکروبیولوژی و آزمایشگاه کنترل کیفیت این شرکت از کادری مجرب و دقیق برخوردار است که این امر کیفیت محصول نهایی را تضمین می کنند.

سفیر ارمنستان در پایان اظهار داشت : به طور کلی در این بازدید یک واحد تولیدی بسیار قوی با مدیریتی قوی ، به روز و در حال پبشرفت را شاهد بودیم و مایلیم پس از بررسی های دقیق در زمینه  صادرات و تولید این محصولات در ارمنستان  همکاری داشته باشیم.  سپاهان دانه پارسیان با لحاظ کردن استاندارد های بین المللی مورد توجه ی کشورهای بسیاری قرار گرفته است به گونه ای که محصولات این شرکت علاوه بر عرضه در بازار داخلی به کشورهایی تاجیکستان ، عمان ، عراق و افغانستان نیز صادر می شود.

 

با وجود این که صنعت کشاورزی و دام پروری مغفول مانده است اما وجود شرکت هایی نظیر سپاهان دانه پارسیان به خوبی نشان می دهد که چه ظرفیت های بالایی در این زمینه وجود دارد و این صنعت تا چه اندازه می تواند در  تولید، اشتغال و ارز آوری مثمر ثمر باشد . گذشته از این با افزایش روز افزون جمعیت در سرتاسر دنیا پیوسته بر اهمیت امنیت غذایی و تولید محصولات کشاورزی سالم افزوده می شود و به همین خاطر عدم توجه لازم به صنعت کشاورزی در ایران می تواند تبعات جبران ناپذیری را برای کشور به همراه داشته باشد.

متاسفانه در صنعت کشاورزی ایران نه تنها سرمایه گذاری قابل توجهی صورت نگرفته بلکه قوانینی هم که برای حمایت از فعالان این عرصه وضع شده است اجرا نمی شود تا رشد صنعت کشاورزی در ایران با کاستی ها و مشکلات فراوانی روبه رو باشد .

شکی نیست که الگو گرفتن از شرکت هایی مانند سپاهان دانه ی پارسیان که در مقیاس گسترده فعالیت می کنند می تواند کشور را در مسیر رشد و  توسعه امنیت غذایی و شکوفایی اقتصادی قرار دهد.

اطلاعات تماس

از روش های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید:

  • آدرس : اصفهان، خیابان جی، ابتدای خیابان تالار – سپاهان دانه پارسیان

  • تلفن : 32306830-031 | 40 خط

  • سامانه ندای مشاور : 35080-031

  • آدرس پست الکترونیک : info [at] sepahandaneh [dot] com


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت  سپاهان دانه پارسیان می باشد.