کنسانتره دومرحله ای

پاکت کنسانتره طیور دومرحله ای
 • ارتقا مدیریت تغذیه
 • کاهش پروتئین خام جیره
 • کاهش ازت دفعی 
 • تامین اسیدهای آمینه ضروری مانند لیزین، متیونین و ترئونین 
 • ایجاد تعادل مناسب آنیون کاتیون جیره مطابق با سن گله و جلوگیری از بروز عوارض مهمی همچون خیسی بستر
 • فاقد هرگونه منابع پروتئین حیوانی
 • با بهترین یکنواختی در میکس
 • با غلظت ۵٪
 • اولین دارنده گواهینامه استاندارد ملی ایران جهت تولید انواع کنسانتره خوراک طیور
 • اولین دارنده گواهی رتبه A تولید خوراک طیور از سازمان دامپزشکی کشور
 • اولین دارنده کد مجوز صادرات محصولات (IR) سازمان دامپزشکی کشور

 

توضیحات

کنسانتره دو‌مرحله‌ای، کنسانتره نوین

با توجه به اینکه از مهم‌ترین شاخصه‌های افزایش بهره‌وری در صنعت مرغ گوشتی بهبود ضریب تبدیل غذایی و اقتصادی بودن جیره غذایی می‌باشد، از این‌رو استفاده از تغذیه مرحله‌ای به‌واسطه کنسانتره‌های دو‌مرحله‌ای می‌تواند منجر به بهبود عملکرد طیور گردد. یکی از مهم‌ترین محاسن استفاده از تغذیه مرحله‌ای کاهش پروتئین خام جیره و در نهایت کاهش ازت دفعی و تامین اسیدهای آمینه ضروری مانند لیزین، متیونین و ترئونین می‌باشد. همچنین در زمان استفاده از این کنسانتره می‌توان با ایجاد تعادل مناسب آنیون کاتیون جیره مطابق با سن گله، از بروز عوارض مهمی همچون خیسی بستر در طیور جلوگیری نمود.

 

خصوصیات جیره‌های کنسانتره دو‌مرحله‌ای

استفاده از آنزیم فیتاز در ترکیب کنسانتره جنیوس استاندارد سبب شکسته شدن ملکول فیتات (شکل شماره 1) و آزاد شدن انرژی و اسیدهای آمینه در جیره می‌گردد. علاوه بر این آنزیم فیتاز آزاد‌سازی کلسیم، فسفر و عناصر معدنی را افزایش می‌دهد. به علاوه جیره‌ها بر اساس میزان سدیم و کلر موجود در آب مصرفی (شوری) فرموله شده و سپس پیشنهاد می‌گردند تا تعادل آنیون – کاتیون به‌همراه پتاسیم موجود در جیره با توجه به میزان مصرف خوراک و سن جوجه‌ها به‌خوبی حفظ شود. همچنین با افزودن اسید‌آمینه ترئونین ( سومین اسید آمینه ضروری در تغذیه طیور) به کنسانتره دو‌مرحله‌ای توازن اسیدهای آمینه جیره‌های پیشنهادی به‌خوبی حفظ گردیده و سبب بهبود راندمان استفاده از مواد مغذی در جیره می‌گردد.

The structure of phytic acid

شکل شماره 1: ساختمان اسید فیتیک

عملکرد کنسانتره دو‌مرحله‌ای در گله‌های گوشتی

با توجه به اينكه نیازهای مواد مغذی سویه‌های راس و کاب در طول دوره پرورش متفاوت می‌باشد و همچنین کیفیت و کمیت منابع پروتئینی در جیره غذایی بسيار متغير(و اكثرا رو به كاهش) است، ضروري به‌نظر مي‌رسد كه برای پرورش جوجه‌های گوشتی در شرایط مطلوب پرورشی با وزن 2500 تا 2800 گرم در مدت زمان كمتر از 47 روز كنسانتره‌اي توليد شود كه معايب منابع پروتئینی جيره را پوشش دهد. مديريت تغذيه در كنسانتره دو‌مرحله‌ای مخصوص سویه کاب و کنسانتره دو‌مرحله‌ای مخصوص سویه راس با چهار نوع جيره غذايي در چهار دوره سني اعمال گرديده است و روند رشد و شيب منحني رشد به گونه‌اي در نظر گرفته شده است كه تولید کننده با کاهش طول دوره پرورش به وزن هدف با ضریب تبدیل مناسب و همچنین بهبود شاخص تولید دست یابد. همچنین می‌توان از کنسانتره‌های دو‌مرحله‌ای جهت تولید دان آماده در کارخانجات خوراک طیور استفاده نمود. دسته‌ای از جيره ها حاوي گندم يا روغن و گروهي ديگر فاقد گندم يا روغن مي‌باشند كه بسته به نوع اقليم و مواد‌اوليه پرورش‌دهنده مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 

مدیریت گله جوجه‌های گوشتی - بستر خیس

مدیریت پارامترهای محیطی و به‌ویژه مدیریت بستر یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در دستیابی به شرایط مطلوب پرورشی و عملکرد مناسب طیور می‌باشد. عدم مدیریت مناسب بستر، انتشار برخی بیماری‌های عفونی و همچنین مشکلات پا را به‌دنبال خواهد داشت که در نهایت به کاهش کیفیت لاشه و زیان‌های اقتصادی برای پرورش‌دهندگان منتهی می‌گردد. با رعایت بعضی اصول و توصیه‌های کاربردی، می‌توان راهکارهای مدیریتی مناسبی جهت ارتقاء کیفیت بستر پیاده کرد. تهویه و شرایط دمایی سالن، از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که باید دائما توسط پرورش‌دهندگان کنترل شوند. اگر رطوبت سالن به‌دقت تحت نظارت قرار نگیرد، بستر موجود در سالن خیس شده و سطح لغزنده و چسبناکی را به‌وجود خواهد آورد. رطوبت بیش از حد علاوه بر شیوع بیماری‌های باکتریایی موجب ایجاد یک محیط غیربهداشتی و ایجاد جراحت در کف پاها و به‌دنبال آن کاهش شدید کیفیت لاشه می‌گردد و به همین دلیل میانگین رطوبت بستر، با توجه به سن همواره باید در دامنه 10 تا 30 درصد نگه داشته شود. کنترل سیستم توزیع آب از لحاظ نشت آب از لوله‌ها یا آبخوری‌ها و نیز ارتفاع آبخوری‌ها نیز اهمیت زیادی دارد. در نقاطی که آب به هر دلیل نشت کرده، باید بستر خیس به سرعت خارج و بستر تازه و خشک جایگزین شود. از عوامل دیگر خیسی بستر می‌توان به بالا بودن بیش از حد سدیم آب یا دان مصرفی، وجود پروتئین‌های اضافی در جیره، وجود مقادیر زیاد کربوهیدرات‌های جذب نشده در دان، تغییر ناگهانی فرمول دان مصرفی، افزودن چربی با کیفیت پائین و وجود مایکوتوکسین‌ها در جیره اشاره کرد. کنسانتره گلدن‌میکس دومرحله‌ای با دو فرمول اختصاصی ویژه سویه کاب و راس بر اساس قابلیت هضم ایلئومی اسیدهای آمینه فرموله شده و با توجه به نوع اقلیم، سطح سدیم آن تنظیم می‌گردد. با استفاده از کنسانتره دو‌مرحله‌ای و بهره‌گیری از کارشناسان مجرب شرکت سپاهان دانه در تنظیم فرمول دان مصرفی، به ضریب تبدیل مناسب و بهبود شاخص‌های تولید در پایان دوره پرورش دست یابید.