پرمیکس ویتامین K3

پاکتپرمیکس ویتامین K3 دز طیور
  • پیشگیری و درمان انواع سندرم‌های توأم با خونریزی،خونریزی‌های زیرجلدی و خونریزی‌های ناشی از بیماری کوکسیدیوز در طیور
  • پیشگیری از بروز لکه های خونی در زرده تخم مرغ
  • این ویتامین همزمان با سولفونامیدها و کوکسیدیو استانها نیز استفاده می‌شود

 


توضیحات

ویتامین ها به عنوان یکی از عوامل حیاتی در طیور بایستی به مقادیر اندك در جیره غذایی وجود داشته باشند. ویتامین K3 یکی از ویتامین های محلول در چربی است که به انعقاد خون کمک می کند، ویتامین K3 علاوه بر ساخت پروتئین لازم برای تشکیل لخته‌ خون، در سنتز چندین پروتئین دیگر برای خون، استخوان ‌ها و کلیه‌ نیز نقش دارد. این ویتامین خطر خونریزی ناشی از مصرف بلند مدت برخی داروها و یا بیماری‌ های مختلف را کاهش می‌ دهد و از ایجاد لکه های خونی در زرده تخم مرغ پیشگیری می کند. ویتامین K3 همچنین با دخالت در ساخت استئوکلاستین، نقش مهمی در سلامت استخوان ها ایفا می کند. 

ویتامین های محلول در چربی برخلاف ویتامین های محلول در آب از راه ادرار دفع نمی شوند و در بدن و به ویژه در کبد ذخیره می شوند به همین دلیل اختلالات حاصل از کمبود آن ها دیرتر روی می دهد، اما در جوجه های تغذیه شده با جیره های دارای فقر ویتامین K3 ، اولین عارضه قابل مشاهده، کم خونی و اختلال در انعقاد خون است در این پرندگان خونریزی‌های زیرجلدی در ناحیة سر و زیر بال‌های پرندگان قابل مشاهده است که در صورت ادامه کمبود، خونریزی زیر جلدی و داخلی می تواند کشنده باشد.

وجود برخی از عوامل تنش زا (نظیر ابتلا به کوکسیدیوز و سایر بیماری های انگلی روده ای) موجب افزایش نیاز به ویتامین K3 می شود. دی کومارول، سولفاکینوکسالین و وارفارین از جمله مهار کننده های ویتامین K3 هستند، از اینرو بایستی بهمراه سولفونامیدها و کوسیدیواستات ها مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از پرمیکس ویتامین K3 سپاهان دانه در خوراک طیور، نیاز بدن به این ویتامین را تأمین می کند، با این حال، در صورت مشاهده علائم کمبود و یا وقوع بیماری جهت افزایش سطح آن در خوراک یا آب آشامیدنی، از متخصصین تغذیه شرکت سپاهان دانه پارسیان کمک بگیرید.