پرمیکس ویتامین E

پاکت پرمیکس ویتامین E طیور
  • بهبود پاسخ ایمنی و افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌‌های عفونی
  • بهبود ضریب تبدیل غذایی
  • افزایش قدرت باروری و جوجه‌درآوری و کاهش مرگ‌و‌میر جوجه‌ها
  • افزایش تولید تخم‌مرغ
  • پیشگیری و درمان خیز جلدی و دیستروفی عضلانی و انسفالومالاسی جوجه‌ها


توضیحات

ویتامین ها به عنوان یکی از عوامل حیاتی در طیور بایستی به مقادیر اندك در جیره غذایی وجود داشته باشند. ویتامین E یکی از ویتامین های مؤثر در مقابله با تنش است، این ویتامین در باروری و قابلیت جوجه درآوری مؤثر است و بعنوان يك آنتي اكسيدان فيزيولوژيك از طریق غير فعال كردن راديكال هاي آزاد از بافت های بدن محافظت مي كند. ویتامین E در پاسخ ایمنی سلولی و همورال نیز نقش دارد از اینرو استفاده از آن در خوراک طيور در شرایط مواجهه با تنش سودمند است. 

ویتامین های محلول در چربی برخلاف ویتامین های محلول در آب از راه ادرار دفع نمی شوند و در بدن و به ویژه در کبد ذخیره می شوند به همین دلیل اختلالات حاصل از کمبود آن ها دیرتر روی می دهد، اما کمبود بیش از حد ویتامین E در طیور سه عارضه اصلی ایجاد می کند: انسفالومالاشیا، دیستروفی عضلانی و خیز زیرجلدی. با ادامه کمبود، تحلیل عضلانی و تلفات در جوجه ها بیشتر می شود و قدرت باروری و جوجه در آوری، تولید تخم مرغ و مقاومت بدن در برابر بیماری های عفونی کاهش می یابد.

استفاده از پرمیکس ویتامین E سپاهان دانه در خوراک طیور، نیاز بدن به این ویتامین را تأمین می کند، با این حال، در صورت مشاهده علائم کمبود و یا وقوع بیماری جهت افزایش سطح آن در خوراک یا آب آشامیدنی، از متخصصین تغذیه شرکت سپاهان دانه پارسیان کمک بگیرید.