پرمیکس ویتامین D3

پاکت پرمیکس ویتامین D3
  • پیشگیری و درمان نرمی استخوان و هیپوکلسمی
  • افزایش جذب کلسیم و فسفر موجود در جیره غذایی
  • بهبود کیفیت پوسته تخم‌مرغ
  • بهبود ضریب تبدیل غذایی 
  • افزایش تولید تخم‌مرغ 
  • افزایش قابلیت جوجه‌آوری

 
توضیحات

 ویتامین ها به عنوان یکی از عوامل حیاتی در طیور بایستی به مقادیر اندك در جیره غذایی وجود داشته باشند. ویتامین D3 یکی از ویتامین های محلول در آب و ضروری برای بدن است که در جذب و متابولیسم کلسیم و فسفر مؤثر است و نقش مهمی در تنظیم عملکرد ایمنی پرنده، ساختار اسکلتی، دندان، منقار، ناخن، پیشگیری از هیپوکلسیمی و همچنین کیفیت پوسته تخم مرغ ایفا می کند. شکل فعال ویتامین D3 (کوله کلسیفرول) انتقال کلسیم و فسفر در اپی تلیوم روده را تحریک می کند و موجب افزایش جذب آنها از روده و افزایش بازجذب آنها از کلیه می شود. کوله کلسیفرول در بلوغ و فعاليت صحيح ماكروفاژها و بنابراین ايمني سلولي پرنده اهمیت زیادی دارد، استفاده از سطوح مناسب این ویتامین در خوراک موجب بهبود ضریب تبدیل غذایی، افزایش تولید تخم مرغ و افزایش قابلیت جوجه در آوری می شود .

تأخیر در رشد و ضعف شدید استخوان های پا و ایجاد مشکل در راه رفتن، اولین عوارض کمبود ویتامین D3 هستند. با ادامه کمبود ویتامین(علیرغم اینکه جيره مورد استفاده از لحاظ كلسيم و فسفر متعادل است) پر در آوری ضعیف، نرم شدن و خم شدگی استخوان های بدن، منقار و چنگال ها، انحراف ستون فقرات، کاهش کیفیت و مقاومت پوسته تخم مرغ و افزایش تعداد تخم مرغ های شکسته و ابتلا به عارضه ریکتز (نرمی استخوان) و ديسكوندرو پلازي ساق پا مشاهده می شود.

استفاده از پرمیکس ویتامین D3 سپاهان دانه در خوراک طیور، نیاز بدن به این ویتامین را تأمین می کند، با این حال، در صورت مشاهده علائم کمبود و یا وقوع بیماری جهت افزایش سطح آن در خوراک یا آب آشامیدنی، از متخصصین تغذیه شرکت سپاهان دانه پارسیان کمک بگیرید.