پرمیکس ویتامین C

کاتالوگ پرمیکس ویتامین C
  • پیشگیری و درمان عوارض ناشی از استرس‌های محیطی مثل گرما و سرما
  • افزایش مقاومت در مقابل استرس‌های ناشی از حمل‌و‌نقل واکسیناسیون
  • افزایش مقاومت بدن در موارد ابتلا به بیماری‌های عفونی
  • افزایش قدرت باروری و جوجه‌درآوری
  • بهبود کیفیت پوسته تخم‌مرغ

 

توضیحات

 ویتامین ها به عنوان یکی از عوامل حیاتی در طیور بایستی به مقادیر اندك در جیره غذایی وجود داشته باشند. در طیور، کبد و کلیه قادر به سنتز ویتامین C می باشند، این ویتامین ﺑﺎ تنظيم ﺗﺮﺷﺢ ﮐﻮرتيکوسترون بعنوان یک هورمون گلوکوکورتیکوئیدی مهم در گلوکونئوژنز، از اﺗﻼف ذﺧﺎیر ﺑﺪن بهنگام اﺳﺘﺮس ﺟﻠﻮگيري ﻣﯽ کند. ويتامين C به عنوان يك آنتي اكسيدان در محافظت از سلول ها در برابر صدمات ناشي از تنش های اكسيداتيو نقش دارد و با فعال سازی ويتامين هاي ﻣﺨﺘﻠـﻒ (از جمله ويتامين D3) و يا از طريق دﺧﺎﻟﺖ در تشکيل ﮐﻼژن در بهبود عملکرد سیستم ایمنی مؤثر است؛ از آنجا که این ویتامین نقش مهمی در سنتز هورمون های کورتیکوئیدی ایفا می کند به هنگام مواجهه با شرایط تنش (از جمله تنش گرمایی، جابه جایی، واکسیناسیون، تراکم بالای جوجه در سالن و …) مقدار نیاز به آن افزایش می یابد.

کمبود این ویتامین در طیور سبب بروز ناهنجاری در ساختار اسکلت و ماهیچه ها، کاهش کیفیت پوسته تخم مرغ و همچنین کاهش مقاومت پرنده در برابر بیماری و عفونت خواهد شد.

استفاده از پرمیکس ویتامین C سپاهان دانه در خوراک طیور، نیاز بدن به این ویتامین را تأمین می کند، با این حال، در صورت مشاهده علائم کمبود و یا وقوع بیماری جهت افزایش سطح آن در خوراک یا آب آشامیدنی، از متخصصین تغذیه شرکت سپاهان دانه پارسیان کمک بگیرید.