پرمیکس ویتامین B Complex

کاتالوگ پرمیکس ویتامین B Complex

پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از کمبود ویتامین‌های گروه B نظیر کم‌اشتهایی و کاهش تولید، کم‌خونی، اختلالات عصبی، التهاب مفاصل، اختلال اعمال طبیعی دستگاه گردش خون و گوارش

 

 
توضیحات

ویتامین ها به عنوان یکی از عوامل حیاتی در طیور بایستی به مقادیر اندك در جیره غذایی وجود داشته باشند. ویتامین های گروه B محلول در آب هستند و در بدن ذخیره نمی شوند، بنابراین بایستی به میزان کافی از طریق خوراک روزانه تأمین شوند. ویتامین های این گروه نقش مهمی در واکنش های متابولیک بدن ایفا می کنند. کمبود ویتامین های گروه B در طیور سبب کاهش اشتها، کاهش رشد و تولید می شود. کمبود ویتامین های این گروه در مرغهای مادر، کاهش قابلیت جوجه درآوری و تلفات جنینی را در پی دارد. از دیگر عوارض کمبود ویتامین های گروه B می توان به وقوع ناهنجاری های استخوانی و مشکلات پا نظیر پروزیس، التهاب مفاصل، فلجی و همچنین بروز التهاب های پوستی(خشن و فلسی شدن پوست)، ضایعات دهانی،اختلالات عصبی، پر در آوری ضعیف و افزایش پر ریزی، کم خونی و سندرم کبد و کلیه چرب اشاره کرد.

در حال حاضر با توجه به دریافت سطوح مناسب ویتامین های این گروه از طریق خوراک روزانه، کمبود آنها بندرت روی می دهد، با این حال، در صورت مشاهده علائم کمبود و یا وقوع بیماری جهت افزایش سطح آن در خوراک یا آب آشامیدنی، از متخصصین تغذیه شرکت سپاهان دانه پارسیان کمک بگیرید.